Kürt kökenli şehit ailelerinden Terör Örgütü PKK 'ya reaksion

Terör Örgütü PKK tarafından çocukları şehit edilen Adıyaman'da yaşamını sürdüren Kürt kökenli aileler, nihayet dönemdeki eylemleriyle Türkiye'deki huzur, refah ve barış ortamını hedef alan terör örgütüne reaksion gösteriyor.

Kürt kökenli şehit ailelerinden Terör Örgütü PKK 'ya reaksion
A- A+

googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1433318203233-2'); });

"Medet, 60 şahıs için kendini feda etti. Ben oğlumla gurur duydum. Ne sevinçli Medet'e, vatanı için lazım geleni yaptı." Bu sözler, çok fazla değil, henüz 25 gün evvel , yaşamının baharındaki gencecik oğlunu toprağa veren, yaşadığı acılara rağmen vakur duruşuyla oğlunun şehadetini gurur vesilesi yapan Kürt kökenli şehit babası Nusret Mat'a ait.

Devletin arkasında olduğunu ortaya koyarak , gerekirse askere gönüllü olarak gönül vermiş gidebileceğini ifade eden Mat gibi, 3 sene evvel oğlunun şahadet haberiyle çok büyük üzüntü yaşamını sürdüren Kürt kökenli Mehmet Küpeli de gururla göğüslediği acısıyla devletin arkasında olduğunu belirtiyor. 

Türkiye'deki huzur, barış ve refah ortamını hedef alan, Doğu'da ekonomik ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen Terör Örgütü PKK 'ya karşılık veren Kürt kökenli şehit aileleri, başka canların da yanmaması için terör örgütünün saldırılarının bir lahza evvel nihayet bulmasını istiyor. 

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde patlayıcı yüklü traktörle jandarma karakoluna yapılan intihar saldırısında şehit düşen Jandarma Er Medet Mat'ın babası Nusret Mat, Anadolu Ajansı AA muhabirine yapmış olduğu duyuruda , terör örgütü Terör Örgütü PKK 'yı lanetlediklerini belirtti . 

Vatan için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını, devletin arkasında durduklarını ortaya koyarak , "Medet, 60 şahıs için kendini feda etti, ben oğlumla gurur duydum. Ne sevinçli Medet'e, vatanı için lazım geleni yaptı. Başım diktir. Çocuğumla devletimizin arkasındayız. Gerekirse biz de gönüllü olarak gönül vermiş gideriz" diye açıkladı .

'BU SAVAŞ TÜRK-KÜRT SAVAŞI DEĞİL'

Şehidin ağabeyi Muhammed Mat da memlekete bir şehit verdikleri için sevinçli olduklarını dile getirdi.

Terör Örgütü PKK 'nın saldırılarının iyi okunması gerekmekde olduğunu ifade eden Mat, bunları açıkladı :

"Bu cenk , kesinlikle Türk - Kürt savaşı değildir. Müslümanlar ile kafirlerin savaşıdır. Biz bunu biliyoruz. Kardeşimin de Uhud'da, Bedir'de şehit düşenlerden hiçbir farkı yoktur. Biz bununla gurur duyuyoruz. Biz Müslüman Kürtler sağ bir hayli , bizim maskemizi takıp da 'Kürt halkının hakkını savunuyorum' diyen Yahudi Ermeniler amaçlarına, ideallerine ulaşamayacaklardır. Ömür boyu neslimizle canlarımızı feda edeceğiz. Ne sevinçli bize ki bu vatan için kanımız aktı."

'VATANDAŞLAR GERÇEĞİ GÖRSÜN'

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 2 Eylül 2012'de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Er Serdar Küpeli'nin babası Mehmet Küpeli de vatandaşları provokasyonlara karşı uyanık olmaya çağırdı.

Terör örgütü Terör Örgütü PKK 'nın Kürt-Türk ayrımı yapmadığına dikkati çeken Küpeli, "Ben Kürt'üm, bunlar bomba attığı vakit 'Kürt müdür, Türk müdür' diye ayrım olmuyor. 'Kürt' diye güya bizi savunuyor fakat öyle değil, bizi kandırıyorlar. Vatandaşlar gerçeği görsün artık. Bizim neyimiz noksan ? Eskiden Kürtçe konuşma yoktu, şimdi serbest. Kim Kürtçe konuşmuyor, hangisi avukat ve savcı olmuyor? Gelsinler, tespit edelim" olacak şekilde açıkladı . 

Terör Örgütü PKK 'nın Çözüm Süreci hususunda sözünde durması gerekmekde olduğunu söyleyen Küpeli, " Terör Örgütü PKK , silah bırakmalı. İşte o vakit Çözüm Süreci olur. Herkes evine gider, işine, gücüne bakar" diye belirtti .

Küpeli, terör vakaları dolayısıyla bölgenin ekonomik yapısının bozulduğunu kaydederek, terör örgütünün devleti geriye götürmeyi amaçladığını ifade etti .

Terör Örgütü PKK 'nın hiçbir vakit Kürtlerin hakkını savunmadığını aktaran Küpeli, "Çocuğumuzun acısı hiç dinmedi. Şehit babası olmak ayrı bir gurur. Bizim ciğerimiz yandı, başkasının yanmasın. Biz, devletimizden razıyız. Bizi kandırmasınlar. Devlet çökse herkes mağdur olur. Oğlumuzun acısı hiç aklımızdan çıkmıyor. 'Mükafatı büyüktür' diye Allah bize sabır veriyor. Böyle hep gururlusun. Şehitlik mertebesi yüksek olduğundan dolayı ben hep gururluyum" ifadesini kullandı. 

Kürt kökenli şehit ailelerinden Terör Örgütü PKK 'ya reaksion
Özel Okul Bodrum Duşakabin Bodrum haberler PARÇACI
Kaynak: aksam
Benzer haberler
Gazete Manşetleri
Videolar
Puan Durumu
#TakımOP
1. Fenerbahçe 34 74
2. Galatasaray 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 33 53
5. Trabzonspor 33 50
6. Kasımpaşa 33 48
7. Karabükspor 33 47
8. Bursaspor 34 46
9. Gençlerbirliği 34 45
10. Akhisar Bld. 33 44
11. Torku Konyaspor 34 42
12. Çaykur Rizespor 34 42
13. Eskişehirspor 34 42
14. Kayseri Erciyesspor 34 37
15. Gaziantepspor 34 37
16. Elazığspor 34 34
17. MP Antalyaspor 33 31
18. Kayserispor 34 29