Fethullah Gülen'den arka adım mı?

Fethullah Gülen nihayet yayınladığı mesajında ' yanlış yapmış olabiliriz' diye belirtti .

A- A+

Fethullah Gülen'den arka adım mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘inlerine gireceğiz’ dediği Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen resmi internet sitesi herkul adresinden yayınlanan nihayet konuşmasında, “biz de yanlış yapmış olabiliriz” diyerek arka adım sinyali verdi.

Fethullah Gülen, “Bazen farkına varmadan zikzaklar olabilir. Doğru yolda doğru yürüme hususiyetlerini koruyamayabiliriz; hafizanallah, kaymalar yaşayabiliriz. Ondan dolayı da şefkat tokatlarına ve kulak çekmelerine maruz kalabiliriz. Allah, birilerini musallat edebilir” diye belirtti . Müslümanlar yanlış yaptığında, Allah’ın “zalimleri onlara musallat ettiğine” tüm dikkatleri üzerinde toplayan Gülen, şu şekilde diye belirtti ;

“Ümmet-i Muhammed (aleyhissalatü vesselam) cezalandırılmayı hak ettiğinde Allah (celle celâluhu), onlara karşı tedip unsuru olarak bir kısım zalimleri kullanır. Zalim, Allah’ın kılıcıdır. Allah, evvel onunla intikam alır; akabinde da döner ondan intikam alır.”

“TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEKLER…SADECE ACIRIZ ONLARA…”

Gülen cemaatine yakın okullara yönelik nihayet zamanda yoğunlaşan operasyonlara da değinen, operasyonları uygulayanlara “nefret ve kin” duymak yerine, “acımak” gerektiğine ilgi topladı . Gülen, şu şekilde diye belirtti ;

“Hizmet’e zulmü reva gören, uğradığı her yerde efkârı aleyhimize çevirmeye çalışan ve “Kapatın bu okulları; kapatamıyorsanız yıkın!..” diyen kimselere karşı bakışımızı tadil eder. Meseleye bir yönüyle bizim istihkakımız nazarıyla bakacak olursak; onları da musallat olmuş birer kılıç gibi görür ve Allah’ın onlarla gözlerimizi açtığına, bizi tedip ettiğine ve istiğfara, tevbeye, inâbeye, evbeye yönlendirdiğine inanırsak, onlar hakkındaki mülahazamız da aniden kinden, nefretten, misliyle mukabele düşüncesinden sıyrılarak şefkate ve acımaya döner. Acırız onlara; çünkü tarihin sayfalarına birer leke halinde kaydedilecekler. Evet, hizmetinizle ilgili olumsuz propaganda yapan kimselere sadece merhamet duygusuyla bakmak gerek .”

‘HARBİYE MARŞI’ BENZERİ UYARI

Gülen’in konuşmasında tüm dikkatleri üzerinde toplayan bir başka öğe (unsur) ise, Harbiye Marşı’nda bulunan bir cümleye çok fazla benzer bir tümce kullanması oldu. Harbiye Marşı’nda “Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız” cümlesi geçerken, Gülen konuşmasında, “kahramanlar yaratan bir ırkın ahfadıyız” cümlesini kurdu. Gülen, şu şekilde diye belirtti :

“Dünyanın değişik yerlerinde 1400 okul yapmışsanız, bu Allah’ın lütfudur. Bunu kendinize vererek ‘Biz yaptık bunları!’ der ve meseleyi âidiyet mülahazasına bağlarsanız; birileri tarafından ‘Kahramanlar yaratan bir ırkın ahfâdıyız!’ dendiği gibi, ‘Dünyada 1400 okul açan bir cemaatin efradıyız!’ deyip onu kendinize mâl ederseniz, bu bir nankörlük olur.”

Fethullah Gülen'den arka adım mı?
Özel Okul Bodrum Duşakabin Bodrum haberler PARÇACI
Kaynak: sozcu
Benzer haberler
Gazete Manşetleri
Videolar
Puan Durumu
#TakımOP
1. Fenerbahçe 34 74
2. Galatasaray 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 33 53
5. Trabzonspor 33 50
6. Kasımpaşa 33 48
7. Karabükspor 33 47
8. Bursaspor 34 46
9. Gençlerbirliği 34 45
10. Akhisar Bld. 33 44
11. Torku Konyaspor 34 42
12. Çaykur Rizespor 34 42
13. Eskişehirspor 34 42
14. Kayseri Erciyesspor 34 37
15. Gaziantepspor 34 37
16. Elazığspor 34 34
17. MP Antalyaspor 33 31
18. Kayserispor 34 29