Bugun...Erdoğan ailesinin yolsuzluk şok ses kayıtları
Tarih: 23-01-2014 19:02:44


Hükümet-Cemaat savaşında sızan ses kayıtlarında bu sefer sıra Erdoğan Ailesi'nde.  Bugün öğlen saatlerinde sosyal medyaya düşen konuşmalarda Başbakan Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın yolsuzluk s


Erdoğan ailesinin yolsuzluk  şok ses kayıtları

Hükümet-Cemaat savaşında sızan ses kayıtlarında bu sefer sıra Erdoğan Ailesi'nde. 

Bugün öğlen saatlerinde sosyal medyaya düşen konuşmalarda Başbakan Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın yolsuzluk tahkikatında hakkında yakalama kararı çıkarılan Latif Topbaş'la yapıldığı öne sürülen iki konuşması bulunuyor.

Konuşmaların içeriğinde İzmir Urla İlçesi Zeytineli Köyündeki deniz koyunda Topbaş'ın inşa ettiği villalardan Erdoğan Ailesine verilmekte olan  2 villaya dair ifadeler yer alıyor.

Üçüncü konuşmada ise 360 Bosphours'un Genel Müdürü olan ve yolsuzluk tahkikatında hakkında yakalama kararı mevcut bulunan Abdulkerim Çay'a ilişkin olan ifadeler bulunuyor. Çay'a ilişkin olduğu öne sürülen kayıtlarda Bilal Erdoğan'ın başında olduğu vakfın Ağaoğlu'ndan hibe aldığı araziye dair ifadeler bulunuyor. Ağaoğlu'ndan arazinin zorla alındığı iddia ediliyor.

Odatv yayın ilkeleri icabı o konuşmaları yayınlamıyoruz. 

Konuşmalarda Erdoğan Ailesi dışında bulunan iki ismin de yolsuzluk soruşturması sebebiyle hakkında yakalama kararı mevcut bulunan Topbaş ve Çay olması önem arz ediyor. Bu durum konuşmaların Savcılık kararıyla polis tarafından yapıldığı ve sızdırıldığı izlenimi yaratıyor. Özellikle Çay'ın konuşmalarının ortam dinlemesi olacak şekilde yer alması teknik takiple kayıtların yapıldığı izlenimini güçlendiriyor.

Görülüyor ki Gülen'in su yüzüne kayıtlarından akabinde bu sefer cemaat Erdoğan'a bu ses kayıtlarıyla yanıt verdi.

 

 

 
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel Haberleri

YUKARI