Bugun...Köy köy dolaşan Domestos’tan 230 bin çocuğa hijyen eğitimi
Tarih: 11-01-2014 02:33:57


Domestos ‘Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi’ kapsamında Midyat’ın Gülveren köyündeydi. Projede bugüne kadar 230 bin çocuğa hijyen eğitimi verildi.


Köy köy dolaşan Domestos’tan 230 bin çocuğa hijyen eğitimi

Domestos ‘Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi’ kapsamında Midyat’ın Gülveren köyündeydi. Projede bugüne kadar 230 bin çocuğa hijyen eğitimi verildi.

Unilever’in Türkiye’de en çok satan markası Domestos, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle, 2011 yılından bu yana sürdürdüğü ‘Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi’ kapsamında bugüne kadar 230 bin çocuğa hijyen eğitimi verdi. Eğitime katılan çocukların birer elçi olduğu projeyle 1 milyonu aşkın bireye hijyen bilinci aşılandı. Çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmayı hedefleyen proje kapsamında Domestos bu kez Mardin’in Midyat ilçesinde Gülveren Köy Okulu’nda çocuklarla bir araya geldi. Eğitim öncesi basınla sohbet toplantısı yapan Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Dinçer, dünyada her yıl 2 milyon çocuk ishal ve zatürreden dolayı hayatını kaybediyor. Tüm dünyada 5 yaş altı çocuklarda her yıl bir milyara yakın ishal vakası görülüyor. Türkiye’de ise bu rakam yaklaşık 2.5 milyon” dedi. Dinçer “Domestos’un projesiyle bu gerçeklerin değiştirilebileceğini gösterdiklerini anlattı. Projenin detaylarını aktaran Unilever Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Tanyer ise proje ile 3 yılda 225 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini ancak 230 bin çocuğa ulaşarak hedefi aştıklarını belirtti. Aslı Tanyer, söz konusu projenin bugüne kadar 5 ayrı ödül aldığını da söyledi. TEGV Genel Müdürü Berna Çağatay ise hedef kitlenin ilkokul 2-8’inci sınıf çocukları olduğunu belirtti.

2014’e iyimser bakıyoruz

Bu arada etkinlik sırasında soruları yanıtlayan Dinçer, son yaşanan olaylarla ilgili bir soru üzerine “2014’e iyimser bakışımız devam ediyor. Kurdan dolayı kısa vadeli dalgalanmalar konusunda temkinliyiz ancak uzun vadeli planlarımız etkilenmez. Unilever olarak uzun vadeli buradayız” dedi.
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Ekonomi Haberleri

YUKARI