Bugun...AÖL 2014 Açıköğretim Lise Sınav sonuçları - AOL sonuçları
Tarih: 17-02-2014 21:09:37


AÖL sınav sonuçları belirtildi mı? AÖL 2014 sınav sonuçları burada olacaktır.04-05 Ocak 2014 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Imtihan sual ve cevapları.


AÖL 2014 Açıköğretim Lise Sınav sonuçları - AOL sonuçları

AÖL Imtihan Sonuçlarını sorgulama tarihi belirgin oldu mu?  2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi Imtihan Neticeleri   4-5 Ocak 2014 tarihli AÖL Imtihan Neticeleri nı sorgulama tarihi belirgin oldu mu? 2013-2014 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kay ıt işlemi start verdi. Milli Eğitim Bakanlığı taraf ından yapılan aöl sınavı netice ları açıklanması bekle niyor. AÖL sınav sonuçları nı Kurumun resmi İnternet sayfasından öğrenci girişi yaparak öğren ebilirsiniz.2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi Imtihan Neticeleri 4-5 Ocak AÖL Imtihan Neticeleri sorgulama Ekranı Linki (MEB) ile yakın vakit da öğrenebilirsiniz.
 
04-05 Ocak 2014 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Imtihan sual ve cevapları
 
2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınavı 4 Ocak ve 5 Ocak tarihinde yapılmıştı. SBS'nin yerine getirilen Yeni (teog) Ana Eğitimden Ortaeğitime geçiş sınavı sebebiyle AÖL sınav tarihlerinde değişikliğe gidilmişti.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI
 
Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrenci Mezuniyet Şartları
(Öğrenimlerine, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Türkçe Matematik alanında devam edenler.)
 
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 ya da üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 ya da üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması sebebiyle kesinlikle başarılması, Alan kredisinin 80 ya da üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç), Alan derslerinin tamamından en az bir kez sınava girilmiş olunması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması,
 

 
Açık Öğretim Lisesi Alansız Öğrenci Mezuniyet Şartları
 
(Öğrenimlerine Alansız (Alan Yok) devam edenler.)
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 ya da üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 ya da üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması sebebiyle kesinlikle başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava gitmiş olması,
 
2014 AÖL Imtihan sonuçları.2014 AÖL Imtihan  sonuçları ne vakit açıklanacak.2014 AÖL Imtihan ocak sınav sonuçları.2014 AÖL Imtihan 04-05 Ocak sınav sonuçları.1.dönem aöl sınav sonuçlarını buradan öğrenebilirsiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?
 
Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız,  Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler.
 
Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri bütün Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde mevcut bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.
 
1. Adım : Bankaya Yeni Kayıt Ücretini Ödeyiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her sene belirlenen yeni kayıt katılım bedelini ödemek zorundadır. 2013 senesinde bir dönem için Yeni Kayıt katılım bedeli 25 TL.'dir. Bu bedelin;
 
20 TL.'sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ya da Halk Bankasının (Halk Bankası bunun yanı sıra havale ücreti talep etmektedir) herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.
 
5 TL.'sini ise kayıt yaptıracağınız  Halk Eğitim ya da Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına ya da söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu veya makbuzu karşılığında ödeyiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt için başvuran öğrenci adaylarının, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik veya hata ödeyenlerin  kayıtları, sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır.
 
2. Adım : Yeni Kayıt işlemleri İçin İrtibat Bürosuna gidiniz.
 
Yeni Kayıt ücretini yatırdığınıza dair dekont ve "Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar" başlığı altında bulunan durumunuza makul maddede belirtilen belgeler ile beraber bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz. Açık Öğretim Lisesi  Yeni Kayıt iş ve işlemlerini yapmak üzere görevlendirilen İrtibat Büroları listesi için buraya tıklayınız.
 
Bu aşamada nüfus kayıt bilgileriniz, adresiniz, resminiz, getirdiğiniz belgelere(tasdikname, diploma, denklik belgesi vb.) ilişkin bilgiler Açık Öğretim Lisesi Bilgi sistemine kaydedilir, öğrenci numaranız ve geçici şifreniz  oluşturulur. İrtibat Bürosu , sisteme kaydedilen bilgilerin bir nüshasını da tarafınıza verir.
 
Kayıt işlemi yapılan öğrenci "Ön Kayıt" durumundadır. İrtibat büroları öğrenciye ilişkin not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten akabinde  "Ön Kayıt" durumundaki öğrenci "Aktif " duruma getirilir. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesi Bilgi Sistemine, öğrenci numarası ve geçici şifresi ile girip "Aktif" konuma gelip gelmediklerini kontrol etmelidirler. Zira ders seçimi yapabilmek için öğrencilik durumu, alakalı dönem için "Aktif" olmalıdır.
 
3. Adım : Derslerinizi Seçiniz.
 
İstanbul Büyükşehir Sınırları İçerisinde İkamet Eden AÖL Öğrencilerimizin Dikkatine!
 
İstanbul ili sınırları içerisinde yaşamını sürdüren ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince belirlenen koşulları taşıyan öğrencilerimiz 2013 yılından bu yana şehir içi toplu ulaşım araçlarında indirimli tarifeden yararlanabileceklerdir.
 
AÖL Öğrencilerimizin şehir içi toplu ulaşım araçlarında  indirimli tarifeden faydalanabilmeleri için elektronikkart almaları gerekmektedir. İlgili kart için başvuru koşulları ve istenen belgeler aşağıda sıralanmıştır.
 
AÖL öğrencilerinin Elektronikkart almak için başvuru yerleri ve koşulları
 
Başvuru Yerleri: Elektronikkart başvuru merkezleri.
 
Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler:
 
    Aktif öğrenci olmak (Yeni tarihli öğrenci belgesi)
    10 TL Kart ücreti.
    20 Yaşından gün almamış olmak.
    Her hangi bir yerde çalışmıyor olmak. (SGK'dan çalışmadığına dair belge)FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Eğitim Haberleri

YUKARI